Na prd je nám emancipácia

Autor: Michaela Ravaszová | 23.7.2016 o 23:05 | Karma článku: 6,81 | Prečítané:  2067x

Viete čo, milé ženy... naprd je nám emancipácia. Keby sme žili pred x rokmi, tak by sme niečo ako: „v manželstve som nešťastná“ ani neriešili.

V jednom dámskom časopise uverejnili článok o tom, že rozvod sa vlastne začína po rozvode. V prípade, že majú deti, sa na plecia rozvedenej ženy sa zosunie ešte väčšia ťarcha, než akú vláčila v manželstve a muž získa slobodu. Pripúšťam, môže to byť aj naopak.

Ak sú bezdetní, poprípade sa vedia aj rýchlo dohodnúť na deľbe majetku, tak fajn. Tak to bolo len taký sex, na ktorý ste mali aj papier a keď sa do toho zamiešali umývanie riadu, špinavé ponožky a sem tam facka, tak jednoducho idete od seba.

Veľký prúser však, ak deti máte. Väčšinou ostávajú matke. Otec, občas, prispieva. Ale bežne zarábajúca žena, tým nemyslím slovenský priemer, lebo ten ani zďaleka neodráža realitu, si môže pískať a odpratať sa naspäť k mamičke. Ak je šikovná, k milencovi. Ale povedzme, že zarábate 400 eur. A máte dve deti. A hotovo. Úver na byt vám nedajú. Ak fakt nemáte rodičov, ktorí by vás prichýlili, tak si môžete pískať.

Môj osobný názor je, že ak má žena čo i len trošičku reálnu možnosť a schopnosť postarať sa o deti, má nechať toho prďúsa milenke, matke, susedovi, kamošom od piva a ísť, kade ľahšie. Lebo len matka, ktorá nie je slúžka, vykorisťovaná a ničená nefungujúcim vzťahom, môže byť dobrou matkou pre svoje deti.

Viete čo, milé ženy... naprd je nám emancipácia. Keby sme žili pred x rokmi, tak by sme niečo ako: „v manželstve som nešťastná“ ani neriešili. Sporák, tehotenstvá, pôrody, deti, žiadna práčka, sušička, umývačka, žiadne zamestnanie, žiadne vlastné peniaze, za všetko zlé môže v manželstve žena, aj za to, že muž pije, že ju bije, že si našiel inú, že má pár iných detí, že hrá v karty...a keď sa nepáči, preplesk z lásky vyrieši všetko.

Načo máme dúfať vo vlastné schopnosti, hodnotu, sny, chcieť viac, keď už podľa susedy máme dosť a skvelý život. Či?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi veľký problém a Plavčan odišiel

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.

PLUS

Oklamať eurokomisiu nebude také jednoduché

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú pod úroveň civilizovaného sveta.


Už ste čítali?