všeobecne rozrušená

Autor: Michaela Ravaszová | 30.6.2012 o 16:14 | Karma článku: 6,01 | Prečítané:  472x

V posledných dňoch sa médiami prehnala informácia, že naša najistejšia, najväčšia a takmer vševládna Všeobecná zdravotná poisťovňa hapruje. Táto informácia sa ku mne dostala už pred vyše týždňom, ale vtedy som jej až takú vážnosť neprikladala. Myslela som, že v júli od VSZP nič potrebovať nebudem. Ale ako strašne som sa mýlila. Konkrétne ani neviem, čo sa stalo- niekto nepodpísal zmluvy, niekto nebude platiť a nikto za to nie je zodpovedný- no hotové Slovensko.

Pre bežného poistenca to znamená, že ak sa v júli vyberie len tak mirnix-dirnix k lekárovi, mal by mať pri sebe aj hotovosť...aspoň 6 euráčikov za odbery, keď už nič iné. Potom, aby sa nenudil, môže ísť peniaze vymáhať do pobočky VSZP (možno mu ich aj dajú...tak o mesiac, dva...).

Neberiem to tragicky. Všetky lieky na chronické choroby máme už predpísané a vybraté, doma sa povaľuje preplnená „keby niečo“ lekárnička a akútne prípady budú aj tak ošetrené, takže si aj v júli môžeme veselo napr. havarovať alebo odrezať ruku na fréze.

Situácia sa ale zmenila. Nebrala som to tragicky, ale už začínam názor meniť. Dnes je 30. júna. Môj syn má poslednú šancu, aby sa vypýtal na svet. Ak nie, zajtra si to zrejme mastne zaplatíme.

Pôrod nemusí byť vyhodnotený ako akútny prípad. Veď ženy rodili aj v jaskyni, tak prečo by som ja mala mať k tomu komfort komunistickej budovy nemocnice. A čo je horšie, ak sa nenarodí ani zajtra, v pondelok nastupujeme na oddelenie a pekne si to odležíme. A to už vôbec nie je akútne. Ani len neviem koľko také vylihovanie v nemocnici na deň stojí. Ešte si k tomu prirátajme nejakú tú infúziu, čapíky, injekcie, starostlivosť o novorodenca a pobyt na šestonedelí...a aby sme nezabudli, následné kontroly u lekára...

Ono je to pekné, že ak si musím niečo počas júla zaplatiť, tak oni mi to v tej VSZP preplatia, ale odkiaľ mám vziať peniaze teraz? To je ako s „kočíkovým“. Štát vám ho dá, ale až keď sa dieťa dožite 28 dní. Napriek tomu, že má slúžiť na zabezpečenie základných potrieb ako kočík, postieľka, plienky, poprípade mlieko, môžete si mesiac...teda dokonca musíte...veď viete čo.

Som z tejto situácie rozrušená. Informácie nulové, všeobecné zdesenie a ešte nám z médií pani ministerka tvrdí, že sa nič nedeje a je to bezdôvodné „šírenie poplašnej správy“. Ja som poplašená. A myslím, že odôvodnene. Dám vedieť, ako sme nakoniec dopadli, teda v prípade, ak nedostanem zo situácie a tohto neznesiteľného tepla infarkt.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi veľký problém a Plavčan odišiel

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.

PLUS

Oklamať eurokomisiu nebude také jednoduché

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú pod úroveň civilizovaného sveta.


Už ste čítali?