Prečo nemôžem byť olympionikom

Autor: Michaela Ravaszová | 5.8.2016 o 21:47 | Karma článku: 4,11 | Prečítané:  573x

Ja nemôžem byť olympionikom. Vlastne žiadnym športovcom. Nie kvôli tomu, že s mojou váhou by som mohla byť tak vzpieračka či guliarka, ale preto, že mi chýba pevná vôľa a vytrvalosť.

S napätím čakám na otvárací ceremoniál Olympijských hier. Deti spia a ja si googlim kadejaké upútavky, reklamy a profily športovcov. Doteraz som Olympiádu pozerala ako súčasť programu v telke- seriál, telenovela, 400m voľný spôsob. Avšak čím som staršia, tým viac za tým vidím ten úžasný výkon jednotlivca. Nie len ten chvíľkový, ktorý podá na Olympiáde, Paralympiáde, či inej súťaži, ale ten celoživotný.

Ja nemôžem byť olympionikom. Vlastne žiadnym športovcom. Nie kvôli tomu, že s mojou váhou by som mohla byť tak vzpieračka či guliarka, ale preto, že mi chýba pevná vôľa a vytrvalosť.

Nadchnúť sa dá pre veľa vecí. Ale zotrvať a keď sa nedarí, to je ťažšie. A pritom každý športovec viackrát okúsi pád, ako vydarený skok, bolesť svalov, únavu a ťažobu, ale ak vytrvá, pre ten pocit osobného víťazstva to stojí. Myslím, že najdôležitejšie je vyhrať sám nad sebou. Urobiť viac než si sprvu myslím, že dokážem, premôcť sa ku každodennému vstávaniu, kvôli rannému tréningu a aj keď som na dne tak nájdem silu vstať.  A zvíťaziť.

Držím palce našim reprezentantom na Olympiádach. Ďakujem im, že dvíhajú našu národnú hrdosť a že sú vzorom pre decká aj dospelých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zakladateľ siete pre deti milionárov: Tisíc eur je psychologická hranica

Používať ju môže iba ten, čo má na tisíceurové mesačné členské, pozerať sa ale môže každý, hovorí JURAJ IVAN.

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi.

SVET

Rakúski voliči rozhodujú o novej hlave štátu

Rakúšania si vyberajú medzi Norbertom Hoferom a Alexandrom Van der Bellenom.


Už ste čítali?